Kochane Zwierzęta

Forum dla miłośników kotów i innych zwierząt domowych


#1 2011-01-23 10:36:20

sandrap123

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-19
Posty: 57
Punktów :   

Fretka, a inne zwierzęta.

Jeśli hodujesz inne zwierzęta, musisz się poważnie zastanowić, czy fretka pogodzi się ze starymi domownikami.

Na pewno nie jest możliwe hodowanie razem gryzoni (szczury, chomiki) z fretką, ponieważ gryzonie są jej naturalnym pokarmem i fretka zawsze będzie na nie polować.

Również królik i fretka to nie jest dobre rozwiązanie - biegający luzem po mieszkaniu, bardzo kochany i łagodny królik mojego syna atakował mnie, gdy czuł zapach fretki na moich rękach i na ubraniu. Bał się, uciekał, a w ostateczności gryzł i drapał, gdy chciałam go pogłaskać lub wziąć na ręce. Na szczęście zwierzęta nie mieszkały razem w jednym mieszkaniu, ale moje odwiedziny u syna były dla królika stresem.

Jeśli chodzi o psy, to na pewno nie jest możliwa wspólna egzystencja fretki i psów myśliwskich, a już na pewno nie, gdy w domu jest jamnik, traktowany przeważnie jak zabawka, a bardzo trudny w prowadzeniu indywidualista. Niestety, nad wrodzonymi instynktami zwierząt nie jesteśmy w stanie zapanować, taki pies będzie zawsze polował na fretkę.

Musisz poważnie przemyśleć, czy Twój starszy domownik zaakceptuje fretkę - albo będziesz wstawiać barierki, żeby zwierzaki nie miały kontaktu ze sobą. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że któraś strona będzie chciała się skontaktować ze sobą, pies np. łatwo przeskoczy barierkę, a freciszon znajdzie zawsze możliwość ominięcia przeszkody. A trzymanie fretki cały czas w klatce mija się z celem,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.animacjaspoleczna.pun.pl www.benomnitrix.pun.pl www.xintera.pun.pl www.starsofcabal.pun.pl www.darkteampl.pun.pl